28 Styczeń 2012

Kaplica bł. Jana Pawła II

Autor: ks. Tomasz. Kategorie: Aktualności .

W kaplicy bocznej znajduje się ołtarz poświęcony Matce Bożej Fatimskiej i Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Figurkę Matki Bożej ofiarował dla naszej parafii ks. Kardynał Stanisław Dziwisz z okazji celebracji uroczystości sześćdziesięciolecia istnienia naszej parafii 27 sierpnia 2006 roku. Wspominając w kazaniu o tym, jak wielkie nabożeństwo do Matki Bożej miał Jan Paweł II i jak wymownie uratowała mu życie po zamachu na placu św. Piotra 13 maja 1981 roku, powiedział nam: „Niech ta figura będzie znakiem jego duchowej obecności wśród was i waszej jedności z nim”. Składając życzenia parafii posłużył się słowami Jana Pawła II skierowanymi do rodaków podczas swojej dziękczynnej pielgrzymki do Ojczyzny: „Matka Chrystusa niech ogarnie  miłością  swego Niepokalanego Serca moich rodaków i trudne sprawy umiłowanej Ojczyzny”. Zaprosił do modlitwy różańcowej i nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Kaplica jest więc pamiątką uroczystości jubileuszowych, ale i odpowiedzią na prośbę naszego arcypasterza Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. To również on, na prośbę naszej parafii przekazał nam cenną relikwię błogosławionego Jana Pawła II, którą jest kropla Jego krwi. Została ona umieszczona w bogato wykonanym relikwiarzu, na tle obrazu błogosławionego Jana Pawła II.

Ołtarz zaprojektował inżynier architekt Bogusław Kulka z Krakowa. Stolarkę wykonał nasz parafianin, stolarz Piotr Miodek. Obraz błogosławionego Jana Pawła II namalował artysta malarz Wiesław Domański z Krakowa, odlew herbu papieskiego wykonała Anna Osiecka a monumentalny relikwiarz, brązownik Edward Prokopowicz z Krakowa.

Kaplica nie jest jeszcze do końca gotowa, ale już jest miejscem szczególnej modlitwy i naszych intencji zanoszonych do Matki Bożej i błogosławionego Jana Pawła II. Niech to miejsce służy jak najszerszej rzeszy wiernych.

 

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj