15 Styczeń 2017

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA DO GRECJI

Autor: ks. Tomasz. Kategorie: Aktualności .

OD 20 – 30.07.2017
informacje u ks. Piotra
nr tel. 32 725 18 43

Cena: 2450 zł/os.

 

Program Pielgrzymki:

 

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski

 • O ustalonej godzinie (wcześnie rano) spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd wyruszymy na pielgrzymkę  do Grecji. Przejazd malowniczą trasą przez Słowację i dalej przez pusztę węgierską na nocleg w Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 2: Filippi, Kavala

 • Rano, po wczesnym śniadaniu przejedziemy przez Macedonię do Filippi – nawiedzenie sanktuarium św. Lidii, miejsca gdzie św. Paweł rozpoczął pracę misyjną na kontynencie europejskim.  Msza św. w miejscu chrztu św. Lidii, pierwszej Europejki ochrzczonej przez św. Pawła w malowniczej scenerii nad rzeczką Gangites. Wieczorem przyjedziemy do Kavali, dawnego Neapoli, portu do którego z Azji przypłynął św. Paweł.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 3: Święta Góra Atos

 • Przejazd do Quranopoli. Przejazd na Półwysep Chalcydycki. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża półwyspu Atos, stanowiącego tajemniczą „Republikę Mnichów” będącą najświętszym miejscem dla wyznawców prawosławia. Fantastyczne widoki na zapierającą dech w piersiach Świętą Górę nazywaną także Ogrodami Bogarodzicy  i znajdujące się na jej zboczach ortodoksyjne monastyry. Zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek i kąpiel   w morzu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Saloniki, Weria

 • Rano, po śniadaniu udamy się do Salonik, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Demetriusza – największy kościół Grecji, zobaczymy symbol miasta słynną Białą Wieżę, Łuk Triumfalny Galeriusza oraz Rotundę. Następnie przejedziemy do Werii, czyli starożytnej Berei. Tu św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Mszę św. odprawimy przy ołtarzu, na wzgórzu, z którego św. Paweł nauczał. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Dzień wolny, odpoczynek

 • Dzień wolny przeznaczony na odpoczynek i plażowanie. Świadczenia : śniadanie i obiadokolacja. W miarę możliwości zorganizujemy imprezę fakultatywną, np. wieczór grecki ( płatne dodatkowo ok. 35 e/ os ).

DZIEŃ 6: Meteory

 • Rano śniadanie. Wyjazd w kierunku Meteorów. Zobaczymy klasztory greckie, „zawieszone w chmurach”, które wydają się być zrośnięte z wysokimi przypominającymi potężne maczugi skałami, na których je zbudowano. Przez całe wieki były one ostoją tradycji i kultury greckiej a najstarsze powstały w IX w. Z tarasów klasztornych można doświadczyć prawdziwego uczucia zawieszenia między niebem i ziemią. Od wieków panuje tam niezwykły spokój zakłócany jedynie podmuchami wiatru, śpiewem ptaków i dźwiękiem klasztornych dzwonów. Powrót do hotelu            na obiadokolację, nocleg.

DZIEŃ 7: Termopile

 • Śniadanie. Dalej przejazd do Termopil – miejsca słynnej bitwy z Persami, gdzie wśród kwitnących oleandrów i dźwięków cykad u podnóża góry Kalidromo stoi pomnik upamiętniający bohaterstwo Spartan.  Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Aten. 

DZIEŃ 8: Korynt, Ateny

 • Po śniadaniu przejedziemy do Koryntu – miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał Święty. W południe przejazd do Aten, zwiedzimy Akropol, Aeropag, zwany także „Skałą Świętego Pawła, zobaczymy Parlament oraz uroczystą zmianę warty honorowej Ewzoni i Stadion Olimpijski. Po zwiedzaniu przejdziemy do najstarszej dzielnicy Aten – Plaka, czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

DZIEŃ 9: Delfy

 • Po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po drodze zwiedzimy Delfy – miejsce szczególne dla Greków. Zobaczymy tu ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10: Wyjazd

 • Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Polski. Przejazd nocny autokarem.

DZIEŃ 10: Zakończenie pielgrzymki

 • Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych ( jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane trudności na granicach ). Zakończenie pielgrzymki.

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj