16 Wrzesień 2017

Pielgrzymka do Płok

Autor: ks. Adam. Kategorie: Aktualności .

W ostatnią Niedzielę z Naszej Parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach.  Sanktuarium Matki Bożej – Patronki Polskich Rodzin Robotniczych stanowi jeden z ważniejszych ośrodków kultu maryjnego w Archidiecezji Krakowskiej, którego sława datuje się, co najmniej na pierwszą połowę XVII wieku. Największym skarbem świątyni jest cudowny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, pochodzący z II połowy XV wieku (autor nieznany). Jest to najstarszy zabytek malarski w Trzebini. Namalowano go na desce w technice temperowej na sposób wzorowany na bizantyjskim typie ikonograficznym Hodigitrii, z wytłoczonym w kredowym pozłacanym tle motywem wici akantu. Sława obrazu płockiego spowodowała, że został on w 1982 r. ukoronowany koronami papieskimi. Drugi cenny zabytek – pochodzący z początku XIV wieku pełnowymiarowy krucyfiks – znajduje się obecnie w kościele w Psarach.

            Nasz grupa liczyła około 30 osób. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podjęli pielgrzymi trud.

Żywimy wielką nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas dużo więcej.

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj