Ogłoszenia

25 Niedziela Zwykła

23 IX 2018

 

Dziś przypada wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny. Na Mszę św. o 11:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dla nich. Po południu o 16,3o nieszpory i Msza św. wieczorna o 17.  Jutro zapraszamy na 19.30 na półgodzinną adorację Pana Jezusa Eucharystycznego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. W środę wieczorem jak zwykle nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. W piątek św. Wacława, męczennika. W sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wszystkim solenizantom, szczególnie Panu Michałowi, naszemu organiście składamy najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa w pracy, w życiu rodzinnym i w wymownej posłudze dla dobra naszej parafii i Kościoła. W tym tygodniu o godz.21 modlimy się o łaskę mocy Ducha Świętego do pokonywania trudności życiowych.

W poniedziałek (24 IX) zapraszamy klasy VII na Mszę św. o 17:00, a potem na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania. W czwartek (27 XI) zapraszamy na Mszę św. klasy VIII, a potem także na spotkanie do Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich małżonków do uczestniczenia we wspólnocie Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w niedzielę 30 września po Mszy wieczornej w dolnym kościele. Próbujemy odtworzyć grupę młodzieżową „Oaza” w naszej parafii. Pragnęlibyśmy, by tak wspaniała młodzież jaka mieszka na terenie naszej parafii aktywnie włączała się w jej życie. Serdecznie zapraszamy zainteresowaną młodzież, a także chętnych do poznania naszej grupy w najbliższą niedzielę (30 września) na „Oazową herbatkę” po Mszy św. o godzinie 11:30.

W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 9990 zł.. Wszystkim ofiarodawcom składamy chrześcijańskie: Bóg zapłać! Na cmentarzu niebawem zaczniemy remont budynku obecnej kaplicy, która będzie przeznaczona jako budynek gospodarczy z zapleczem sanitarnym cmentarza. Budowę nowej kaplicy planujemy  po prawej stronie wejścia głównego. W tej chwili załatwiamy regulację kilku działek na obecnie wygrodzonym placu cmentarnym, które należą do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Władze naszej gminy, od samego początku zdeklarowały, że ten temat załatwią. Zapewniają  , że sprawa musi być zakończona najpóźniej do końca tego roku. My w tym czasie gromadzimy środki i przygotowujemy projekt budynku. Na dzisiaj dziękujemy firmie REMBUD pana Władysława Leśki za wyplantowanie placu koło istniejącego budynku kaplicy i założenie szamba ekologicznego. Dziękujemy tez panu Marianowi Mulce za odrestaurowanie schodów do kościoła i progu wjazdowego od strony Sierszy. W GN znajdziemy między innymi artykuły na temat przygotowania do kapłaństwa i potrzeby modlitwy za kapłanów.

            W minionym tygodniu odeszli do Pana: Władysław Dudek, Helena Mastalerz, Kamil Augustyniak, Michał Doległo. Dobry Jezu, a nasz Panie…..  

 

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj